VSI DOGODKI

• sreda, 20. aprila 2022
    Ekonomsko-poslovna fakulteta in Zoom

Varnost in zdravje naj se začneta s teboj!

Razprava s študenti Univerze v Mariboru o varnosti in zdravju pri delu bo potekala v sredo, 20. aprila 2022, ob 10. uri.

Ali ste vedeli, da kar 26 % delavcev meni, da delo negativno vpliva na njihovo zdravje (Evropska raziskava o delovnih razmerah, 2015)?

V organizacijah je odgovornost za varnost in zdravje deljena; nosita jo tako delodajalec kot tudi delojemalec. ILO ocenjuje, da okoli 2,3 milijona žensk in moških po vsem svetu vsako leto podleže nesrečam ali boleznim, povezanim z delom. Še posebej ranljivi so mlajši in starejši delavci. Staranje prebivalstva v razvitih državah pomeni, da je vedno več starejših zaposlenih in potrebujejo posebno pozornost.

Pridružite se nam v sredo, 20. 4. 2022, na dogodku VARNOST IN ZDRAVJE NAJ SE ZAČNETA S TEBOJ!, kjer bomo izvedeli več o aktualnih temah s področja varnost in zdravje, ki jih bomo oplemenitili s kratkimi filmi na izbrane teme. Po ogledu kratkega dokumentarnega filma bomo razpravljali s priznanimi strokovnjaki s področja varnost in zdravja pri delu iz Slovenije in tujine.

Dogodek bo potekal 20. 4. 2022, z začetkom ob 10. uri v predavalnici PB na Ekonomsko-poslovni fakulteti (Razlagova ulica 20) in hibridno.

Ne zamudite odlične priložnosti, kjer lahko debatiraš o tej tematiki z najvišjimi predstavniki in strokovnjaki s tega področja.

Dogodek organizirajo Ekonomsko-poslovna fakulteta, Študentski svet Ekonomsko-poslovne fakultete, Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti, Univerza v Mariboru, Študentski svet Univerze v Mariboru ter Evropska agencija za varnost in zdravje pri delu (EU-OSHA).

SPLETNA PRIJAVA.

GOSTJE DOGODKA:
Janez CIGLER KRALJ, minister za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti,
mag. Nikolaj PETRIŠIČ, vodja sektorja za varnost in zdravje na Ministrstvu za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti,
ga. Vladka KOMEL, sekretarko na istem področju pristojnega ministrstva,
prof. dr. Janja HOJNIK, prorektorica Univerze v Mariboru,
prof. dr. Polona TOMINC, v. d. dekanica Ekonomsko-poslovne fakultete Univerze v Mariboru,
Nina KOTNIK, v. d. prorektorica za študentska vprašanja Univerze v Mariboru.

PROGRAM:

• 10.00–10.05 Uvod

izr. prof. dr. Simona ŠAROTAR ŽIŽEK
Univerza v Mariboru, Ekonomsko-poslovna fakulteta

• 10.05–10.10 Pozdravni govor

Prof. dr. Janja HOJNIK, prorektorica Univerze v Mariboru

• 10.10–10.15 Uvodni govor

• 10.15–11.00 Varnost in zdravje pri delu – prispevki s strani študentov ob ogledu kratkih filmov
  • 11.00–11.05 Aktivni odmor
  • 11.05–11.50 Varnost in zdravje pri delu – prispevki s strani študentov ob ogledu kratkih filmov
  • 11.55–12.15 Razprava (moderatorka: izr. prof. dr. Simona ŠAROTAR ŽIŽEK)

V razpravi bodo sodelovali: