Mednarodna konferenca: Integracija raziskovalno, izobraževalno in inovacijske dejavnosti znotraj Evropske univerze – zakaj, kako in kdaj
Ob 50-letnici Univerze v Mariboru in v okviru aktivnosti Evropske univerzitetne mreže ATHENA, vas vljudno vabimo na mednarodni dogodek z naslovom: »Integracija raziskovalno, izobraževalno in inovacijske dejavnosti znotraj Evropske univerze – zakaj, kako in kdaj«, ki bo v petek, 19. septembra 2025.
Osrednji govorci dogodka:
- Susanne Conze, Generalni direktorat Evropske komisije za izobraževanje in kulturo,
- Stefan Liebler, Generalni direktorat Evropske komisije za raziskave in inovacije,
- Karine Lan, predstavnica Evropske univerze tehniških univerz EUT+,
- Peter Haring Bolivar, predstavnik partnerice ATHENA Univerze v v Siegnu (Nemčija) ter
- prof. dr. Dean Korošak, prorektor za raziskovalne in umetniške zadeve Univerze v Mariboru.
Evropska univerzitetna pobuda ATHENA, katere del je tudi Univerza v Mariboru, je pred kratkim praznovala 5. leto obstoja. Na dogodku bomo odprli razpravo o izzivih in priložnostih za njeno še uspešnejšo rast v prihodnosti, zlasti z vidika celostnega pristopa k evropski univerzi kot visokošolski ustanovi, ki na evropski ravni izpolnjuje svoje poslanstvo na področju izobraževanja, raziskav in prenosa znanja.
Več o Evropski univerzitetni pobudi ATHENA.
Program celotnega dogodka najdete v prilogi.
Svojo udeležbo potrdite preko spletnega obrazca najkasneje do srede, 17. septembra 2025.
Ta dodatne informacije smo dosegljivi na telefonski številki 02 235 55 342 oz. na e-naslov oms@um.si.
Program konference