VSI DOGODKI

VIRTUALNO
  • torek, 08. marca 2022

Enakost spolov leta 2022: Kako delujejo svetovne univerze

Ob mednarodnem dnevu žena Times, UNESCO-IESALC (Mednarodni inštitut za visoko šolstvo v Latinski Ameriki in Karibih) in predstavniki univerz pripravljajo webinar na katerem bodo govorili o enakosti spolov na univerzah po svetu. Webinar bo potekal v torek, 8. marca, ob 14. uri.

Razprava bo zajemala naslednje teme:

• Katere regije si prizadevajo za večjo enakost, ko gre za povprečne deleže študentk na različnih predmetnih področjih?
  • Kako se univerze osredotočajo na izboljšanje dostopa žensk do visokošolskega izobraževanja ter izboljšanje njihovih rezultatov in uspešnosti?
  • Na katerih področjih so ženske premalo zastopane med univerzitetnim osebjem in akademiki?
  • Kaj so nove teme-vsebine v boju za enakost spolov?

THE in UNESCO-IESALC bosta objavila tudi belo knjigo, ki bo predstavila podatke za 18 kazalnikov in pet podrobnih študij primerov, ki bodo pomagali univerzam v boju proti neenakosti spolov in diskriminaciji.

Udeležba na webinarju je brezplačna. Potrebna je le spletna prijava.