Visok jubilej društva Univerzitetnih profesorjev Maribor

22. novembra 2022 je Društvo univerzitetnih profesorjev Maribor s slovesno akademijo na Rektoratu UM obeležilo 60 let obstoja.

20221122_170936

Prisotne sta pozdravila predsednik društva prof. dr. Zdravko Kravanja in rektor UM prof. dr. Zdravko Kačič. Slavnostni nagovor izrednega člana SAZU zasl. prof. dr. Janeza Kranjca je bil posvečen liku univerzitetnega profesorja. Ob tej priložnosti sta izšla v tiskani in e-obliki kronika društva za obdobje 1962–2022 ter kratek zgodovinski pregled v obliki filma.

Listino častnega člana društva so prejeli zasl. prof. dr. Elko Borko, akad. prof. dr. Matej Brešar, prof. dr. Željko Knez, prof. dr. Ivan Kranjc, zasl. prof. dr. Ludvik Toplak in prof. dr. Ludvik Trauner, listino zaslužnega člana pa mag. Miha Pauko. Posebno vzdušje na slovesnosti je s pesmijo pričaral mešani akademski pevski zbor Medicinske fakultete.