Uspešno izvedeno že 32. posvetovanje Medicina, pravo in družba

Medicinska fakulteta in Pravna fakulteta Univerze v Mariboru sta v sodelovanju z Zdravniškim in Pravniškim društvom v Mariboru organizirali že 32. tradicionalni posvet Medicina, pravo in družba, ki je potekal med 23. in 24. marcem.

medicina-_pravo_in_druzba_2023_090

Tokratni izbor glavne teme posveta je bil namenjen pogledu v prihodnost. Naslov teme se je glasil Predvidevanja za obvladovanje globalnih tveganj za zdravje v prihodnosti. Sklop predavanj je zajemal predvidevanja in načrtovanja obvladovanja tveganj pred pandemijami, razvoj medicine na področju digitalizacije in tehnologije, zdravljenja, telemedicine, regeneracije, pa tudi razvoj cepiv in zdravil ter poklicno izobraževanje zdravnikov v naslednjem desetletju.

Posvet je s svojim uvodnim nagovorom otvoril rektor Univerze v Mariboru prof. dr. Zdravko Kačič, ki je pozdravil goste, ministrico za pravosodje dr. Dominiko Švarc Pipan, župana MO Maribor Aleksandra Sašo Arsenoviča, generalno državno odvetnico dr. Ano Kerševan, generalnega državnega tožilca Draga Šketa, člane organizacijskega odbora posveta, predavatelje, moderatorje in razpravljavce, študentke in študente.

Drugi dan posveta je otvorila ministrica za digitalno preobrazbo dr. Emilija Stojmenova Duh s predavanjem na temo načrtovanja digitalizacije in tehnologije v medicini. O etičnih perspektivah razvoja prava je govoril prof. dr. Miro Cerar, nato so sledila predavanja v dopoldanski sekciji zasl. prof. dr. Šime Ivanjka, prim. dr. Jelke Reberšek Gorišek, doc. dr. Mojce Tancer Verboten, dr. Urbana Vrtačnika, prof. dr. Radka Komadina, višje sodnice Blanke Javorac Završek, prof. dr. Jožeta Balažica, izr. prof. dr. Mihe Šepca, prof. dr. Blanke Kores Plesničar.

Sočasno je po spletu potekala tudi MEDNARODNA SEKCIJA, ki sta jo moderirala prof. dr. Suzana Kraljić s Pravne fakultete Univerze v Mariboru in višji predavatelj Thomas Heller.

• 27. Mar 2023