Razpis volitev v Študentski svet Univerze v Mariboru

Razpisane so volitve v Študentski svet, ki je najvišji organ demokratičnega odločanja študentov na Univerzi v Mariboru. Člani študentskega sveta soodločajo in sodelujejo pri soupravljanju univerze, vplivajo lahko na zadeve povezane s študenti, od sprejemanja letnega programa dela do podaje mnenj pri sprejemanju in spremembah pravilnikov in aktov, ki urejajo študij.

2024-04-17_Prodekani-UM_OsimZan_63-1536x1022

Objavljen je Sklep o razpisu rednih volitev v Študentski svet Univerze v Mariboru, ki ga izdaja prorektorica za študentska vprašanja Univerze v Mariboru, Nomi Hrast za:

• člane Študentskega sveta Univerze v Mariboru iz članic Univerze v Mariboru ter Študentskih domov Univerze v Mariboru, in za
  • namestnike članov Študentskega sveta Univerze v Mariboru iz članic Univerze v Mariboru ter Študentskih domov Univerze v Mariboru.

Študentski svet Univerze v Mariboru sestavljajo predstavniki posameznih članic Univerze v Mariboru in Študentskih domov Univerze v Mariboru, tako da so enakopravno zastopani interesi vseh članic Univerze. Tako ima torej vsaka fakulteta in Študentski domovi UM po 2 predstavnika.

Študenti in študentke imate možnost kandidiranja do 13. 5. 2024, do 10. ure.