VSE NOVICE

• 15. Feb 2021

Raziskovalca Univerze v Mariboru soavtorja japonskega patenta

Podeljeni patent z naslovom "Novel manufacturing method of metal pipe joined body having complicated hollow structure" je rezultat dolgoletnega raziskovalnega sodelovanja med Laboratorijem za zahtevne inženirske simulacije in eksperimentiranje (LACE-X) Fakultete za strojništvo Univerze v Mariboru...

Podeljeni patent z naslovom “Novel manufacturing method of metal pipe joined body having complicated hollow structure” je rezultat dolgoletnega raziskovalnega sodelovanja med Laboratorijem za zahtevne inženirske simulacije in eksperimentiranje (LACE-X) Fakultete za strojništvo Univerze v Mariboru, Institute of Industrial Nanomaterials, Ku​mamoto University, Japonska, in podjetja Asahi Kasei Chemicals, Japonska, na področju razvoja in izdelave naprednih celičnih metamaterialov in struktur.

Izumitelji:

Kazuyuki Hokamoto (Kumamoto University, Japonska)
Masahiko Otsuka (Asahi Kasei Chemicals, Japonska)
Aiji Hida (Asahi Kasei Chemicals, Japonska)
Zoran Ren (Univerza v Mariboru)
Matej Vesenjak (Univerza v Mariboru)​

Za izdelavo celičnih struktur z vzdolžno usmerjenimi porami UniPore je bila razvita metodologija eksplozijskega varjenja snopa cevi (slika), ki je predmet patentne zaščite z japonskim patentom JP6821150 s popolnim preizkusom

Slika: Shematska slika priprave izdelave celične strukture (levo) in izdelana UniPore celična struktura (desno).

• 15. Feb 2021