Prvaki Univerzitetne športne lige 2022/23

Na finalnem turnirju Univerzitetne športne lige za prvaka Univerze v Mariboru 2022/23 so po napetih tekmah v odličnem vzdušju podelili odličja in nagrade najboljšim ekipam v posameznih disciplinah – Vzajemni nogometni ligi, Vzajemni košarkaški ligi in Decathlon moški ter ženski odbojkarski ligi.

Finale_Nina_Web-20

Univerzitetna športna liga za prvaka Univerze v Mariboru je tradicionalno tekmovanje, ki ga organizira Študentski svet Univerze v Mariboru in v katerem se pomerijo ekipe fakultet UM v nogometu, košarki in odbojki.

Letos se je prijavilo kar 14 nogometnih ekip, 9 košarkaških, odbojko pa je zastopalo 8 moških in 8 ženskih ekip. Tekmovanja v različnih športnih panogah so potekala vse od začetka študijskega leta, v finale pa sta se uvrstili le 2 najboljši ekipi v vsaki kategoriji. Najprej so se odigrale tekme za tretja mesta v vseh disciplinah, med odmori je za vzdušje skrbela navijaška skupina Borci in Atena Bošnjak, moderatorka finalnega turnirja.

Tekmovalci so se izkazali s svojimi izjemnimi športnimi sposobnostmi in veliko predanostjo ter tako zagotovili vrhunski športni dogodek za vse navijače in ljubitelje športa. Po izjemno tekmovalnih tekmah, ki so potekale čez cel dan, so najboljše ekipe letošnje tekmovalne sezone 2022/2023 naslednje:

VZAJEMNA KOŠARKAŠKA LIGA:

1. Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko
  2. Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo
  3. Fakulteta za energetiko

VZAJEMNA NOGOMETNA LIGA:

1. Ekonomsko-poslovna fakulteta
  2. Pedagoška fakulteta
  3. Medicinska fakulteta

DECHATHLON ODBOJKARSKA LIGA – ženske:

1. Ekonomsko-poslovna fakulteta
  2. Medicinska fakulteta
  3. Pedagoška fakulteta

DECHATHLON ODBOJKARSKA LIGA – moški:

1. Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko
  2. Fakulteta za strojništvo
  3. Medicinska fakulteta

Podeljena je bila tudi nagrada za naj strelca celotne sezone, ki jo je prejel Vid Rozman.

Potekal pa je tudi izbor najkoristnejših igralcev finala:

VZAJEMNA KOŠARKAKA LIGA: Andraž Škof

VZAJEMNA NOGOMETNA LIGA: Aljaž Pernek

DECHATHLON ODBOJKARSKA LIGA – ženske: Alja Maučnik

DECHATHLON ODBOJKARSKA LIGA – moški: Marko Plankelj

Čestitke vsem sodelujočim zmagovalnim ekipam in posameznikom!