VSE NOVICE

• 23. Apr 2024

Pedagoška fakulteta je z odprtjem razstave poudarila pomembnost vključujoče likovne ustvarjalnosti

V sredo, 17. aprila 2024, je v razstavišču Avla Pedagoške fakultete potekalo odprtje likovne razstave uporabnikov Varstveno delovnega centra  Zavoda za usposabljanje, delo in varstvo dr. Marijana Borštnarja  iz Dornave, ki so nastala pod mentorstvom gospoda Gregorja Samasturja.

P1154980

Dogodek je z dvema klavirskima skladbama obogatil Lan Portir, študent prvega letnika glasbene pedagogike (mentorica Živa Horvat). Zbrane sta nagovorili doc. dr. Janja Batič, predstojnica oddelka za likovno umetnost in gospa Ivanka Limonšek, direktorica Zavoda. O likovnih delih je spregovoril gospod Samastur, razstavo pa je odprla dekanica Pedagoške fakultete, red. prof. dr. Milena Ivanuš Grmek. Likovna razstava uporabnikov Varstveno delovnega centra iz Dornave priča o tem, da so si svetovi likovnega izražanja zelo različni, a hkrati sorodni.

Foto: Rudi Uran

Skupna lastnost vseh raznolikih likovnih svetov je izražanje z likovnimi sredstvi. Likovno izražanje ima moč, da nam lahko pomaga izraziti čustva in misli, na način, ki je drugačen od besednega izražanja, lahko nam pomaga pri obvladovanju stresa in tesnobe ter drugih čustvenih stisk, lahko okrepi naše samozaupanje in pozitivno vpliva na našo samopodobo ter tako pomembno vpliva na kakovost našega življenja. Tako kot je pomembno, da se uporabniki Varstveno delovnega centra s svojimi likovnimi deli predstavijo širši javnosti, tako je tudi z vidika vključujoče družbe pomembno, da se študentje različnih študijskih smeri seznanijo z različnimi oblikami likovne ustvarjalnosti.

Razstava bo na ogled do 17. maja 2024.

• 23. Apr 2024