Mikrodokazila v teoriji in praksi – prof. dr. Mark Brown predstavil priložnosti in izzive

V okviru NOO projekta Agilni razvoj izobraževanj in mikrodokazil smo imeli čast gostiti profesorja dr. Marka Browna iz Dublin City University, svetovno priznanega strokovnjaka na področju mikrodokazil in direktorja Nacionalnega inštituta za digitalno izobraževanje na Dublin City University.

Slika1 (003)

Profesor dr. Brown ima izjemno pomembno vlogo pri oblikovanju visokošolske politike na področju mikrodokazil, sodeluje z Evropsko komisijo ter Organizacijo za gospodarsko sodelovanje in razvoj – OECD. V maju 2023 je skupaj z avtorjema R. McGreal in M. Peters objavil članek A Strategic Institutional Response to Micro-credentials: Key Questions for Education Leaders.

Njegov obisk je bil častno sprejet s strani rektorja Univerze v Mariboru, prof. dr. Zdravka Kačiča, s katerim sta izmenjala dragocene poglede na vseživljenjsko učenje in pomen mikrodokazil za družbo ter posameznike.

Sledilo je predavanje na temo Mikrodokazila v teoriji in praksi. Prof. dr. Brown je s svojim navdihujočim pristopom očaral prisotne ter jim predstavil dosedanje izkušnje pri razvoju mikrodokazil, vključujoč priložnosti in pasti, ki jih le-ta prinašajo. Predstavil je pristop razvoja mikrodokazil na Irskem ter drugje v Evropi in svetu. Posebej je pohvalil pristop Univerze v Mariboru, saj v procesu ustvarjanja vključuje vse deležnike.

Dogodek je prispeval k bogatitvi našega znanja o mikrodokazilih ter nam odprl nova obzorja v razumevanju njihovega pomena.

Logotipi NOO v vrstici