Ekonomsko-poslovna fakulteta Univerze v Mariboru reakreditirala svoje študijske programe pri AACSB

Ekonomsko-poslovna fakulteta Univerze v Mariboru je pridobila reakreditacijo s strani ameriškega združenja AACSB (Association to Advance Collegiate Schools of Business) za svoje študijske programe - akreditacijo, ki jo ima le 5 % najboljših poslovnih šol v svetu.

aacsb_z vodstvom_1

Na fotografiji (od leve): prof. dr. Grzegorz Mazurek, rektor Kozminsky University, prof. dr. Darja Boršič, prejšnja prodekanica za izobraževalno dejavnost UM EPF, prof. dr. Thomas Cleff, dekan Business School Pforzheim, prof. dr. Delphine Manceau, dekanica NEOMA Business School, prof. dr. Borut Milfelner, prodekan za raziskovalno dejavnost UM EPF, prof. dr. Polona Tominc, dekanica UM EPF, prof. dr. Jernej Belak, prodekan za izobraževalno dejavnost UM EPF, prof. dr. Aleksandra Pisnik, prodekanica za izobraževalno dejavnost UM EPF in prof. dr. Igor Vrečko, prodekan za sodelovanje z okoljem in za razvojne projekte UM EPF.

S tem je potrdila svojo odličnost na področju raziskovanja, poslovnega izobraževanja in strokovnega dela. (Confirming Global Quality and Distinction in Business Education).

AACSB je sinonim za najvišje standarde odličnosti in kakovosti v poslovnem izobraževanju že od leta 1916. Akreditacija zagotavlja, da so študijski programi prve, druge in tretje stopnje na Ekonomsko-poslovni fakulteti Univerze v Mariboru mednarodno primerljivi in potrjeni v mednarodnih postopkih evalvacije. S tem študentom fakultete omogoča odlično izobrazbo na področju ekonomije in poslovnih ved, kar pa še dodatno krepi mednarodno prepoznavnost diplome.

Poleg tega akreditacija AACSB fakulteti omogoča vzpostavljanje novih mrež in mednarodnih partnerskih povezav z vrhunskimi poslovnimi fakultetami po vsem svetu. S tem se krepi sodelovanje tako v akademski kot tudi poslovni skupnosti, spodbuja inovacije ter prispeva k dvigu kakovosti na lokalni in državni ravni.

V postopku pridobivanja akreditacije AACSB je fakulteta morala dokazati svoj pomembni pozitivni vpliv na družbo in poslovni svet tako na lokalni kot tudi na širši nacionalni in mednarodni ravni. Pomemben pozitivni vpliv na družbo na področju izobraževanja študentov na fakulteti temelji na načelih trajnostnega razvoja in na pripravi študentov na izzive, s katerimi se sooča sodobno gospodarstvo. Fakulteta spodbuja raziskovanje na področju trajnostnega managementa in poslovanja ter si prizadeva za prenos teh znanj v prakso. Zavedajo se vpliva dejavnosti na okolje in se zavzemajo za zmanjševanje negativnih vplivov ter spodbujanje trajnostnih praks. Aktivno sodelujeko z lokalno skupnostjo in gospodarstvom, z namenom prispevati k njunemu razvoju kot tudi s širšo družbeno skupnostjo v mednarodnem merilu. Skozi nacionalna in mednarodna partnerstva in projekte si prizadevajo za prenos znanja, spodbujanje inovacij ter ustvarjanje pozitivnih družbenih učinkov.

Pridobljena reakreditacija AACSB potrjuje uspešnost fakultete ter spodbuja še tesnejše sodelovanje z lokalno skupnostjo in gospodarstvom. S tem se fakulteta nenehno izpopolnjuje ter ostaja v koraku s prihodnjimi spremembami in izzivi na področju poslovnega izobraževanja.

Ekonomsko-poslovna fakulteta Univerze v Mariboru sooblikuje smernice modernega poslovnega izobraževanja ter s pridobljeno akreditacijo AACSB utrjuje svoj položaj med vodilnimi izobraževalnimi institucijami na področju ekonomije in poslovnih ved. Fakulteta je zavezana k zagotavljanju odličnosti in mednarodne prepoznavnosti svojih programov ter izobraževanju kakovostnih strokovnjakov za poslovni svet.