Loader

Razstavišča UKM

Deli z drugimi

Aktualne razstave Univerzitetne knjižnice Maribor

Nabor aktualnih razstav Univerzitetne knjižnice Maribor.

Knjižno razstavišče

VALOVANJE: razstava, posvečena Eriki Vouk, letošnji prejemnici Prešernove nagrade za življenjsko delo

Razstava prinaša poezijo Erike Vouk in odmeve nanjo, avtoričine misli o poeziji in ustvarjanju ter posnetke intervjujev in eksponate, povezane s pesničinim življenjem in delom. Avtor razstave: Nino Flisar, slavnostni govornik: Borut Gombač, uglasbena poezija Erike Vouk: Peter Andrej.

Na ogled do 30. marca 2024.

Likovno razstavišče

MIHA MALEŠ: IGRA BARV IN LINIJ

Razstava prinaša motive ljubljanskega parka Tivoli, Pirana in okolice ter sončne Makedonije. Nastala je v sodelovanju z Medobčinskim muzejem Kamnik in Galerijo Miha Maleš iz Kamnika.

Na ogled do 12. marca 2024.

Avla

KRUH NAŠ VSAKDANJI: razstava članov Fotografskega društva TOTIFOTO

Razstavljajo: Ajda Kos, Aleš Žiberna, Andrej Kresnik, Andreja Cvetko, Breda Jurečko, Dušan Bagar, Dušan Brezovnik, Ivo Rode, Iztok Kobal, Krisztian Czorba, Lara Pučko, Maja Šivec, Miran Mežnar, Mojca Cvirn, Zdenko Frangež.

Na ogled do 9. marca 2024.

Grajski trg

POZDRAV IZ MESTA, MED 1900 IN 1920

Razstava temelji na razglednicah iz Zbirke drobnih tiskov UKM, ki v dobi digitalnih medijev pomenijo neposreden stik s preteklostjo. Avtorica: Gabrijela Kolbič, oblikovanje: Dejan Štampar.

Na ogled do konca maja 2024.

Oznake

Zapri