VSI DOGODKI

• ponedeljek, 08. aprila 2024
    Razstavišča UKM

Aktualne razstave Univerzitetne knjižnice Maribor

Nabor aktualnih razstav Univerzitetne knjižnice Maribor.

Knjižno razstavišče

VALOVANJE: razstava, posvečena Eriki Vouk, letošnji prejemnici Prešernove nagrade za življenjsko delo

Razstava prinaša poezijo Erike Vouk in odmeve nanjo, avtoričine misli o poeziji in ustvarjanju ter posnetke intervjujev in eksponate, povezane s pesničinim življenjem in delom. Avtor razstave je Nino Flisar.

Na ogled do 4. maja 2024.

Likovno razstavišče

POD LUPO Z ZBIRKO UGM: KNJIGE IN BRANJE

Razstava del iz Zbirke UGM na temo knjig, branja in pisanja prinaša komentiran izbor likovnih del in gradiva iz zbirk obeh ustanov. Strokovni sodelavki: Breda Kolar Sluga, UGM in Jerneja Ferlež, UKM.

Na ogled do 15. maja 2024.

Avla

HANS JOACHIM UTHKE: RISBE K AFORIZMOM GEORGA CHRISOPHA LICHTENBERGA

Avtor se predstavlja z avtorskimi deli na temo aforizmov nemškega fizika, matematika, geofizika, kemika, meteorologa in aforista Georga Christopha Lichtenberga (1742–1799), kurator: Mario Berdič Codella.

Na ogled do 4. maja 2024.

Grajski trg

POZDRAV IZ MESTA, MED 1900 IN 1920

Razstava temelji na razglednicah iz Zbirke drobnih tiskov UKM, ki v dobi digitalnih medijev pomenijo neposreden stik s preteklostjo. Avtorica: Gabrijela Kolbič, oblikovanje: Dejan Štampar.

Na ogled do konca maja 2024.