Loader

Razstavišča UKM

Deli z drugimi

Aktualne razstave Univerzitetne knjižnice Maribor

Nabor aktualnih razstav Univerzitetne knjižnice Maribor.

Knjižno razstavišče

OB 30. OBLETNICI DELOVANJA KNJIŽNE ZALOŽBE KULTURNI CENTER MARIBOR

Pregledna knjižna razstava o delovanju založbe, ki jo spremljajo likovna razstava in dva dogodka v mesecu maju – predstavitvi življenjske knjige Tomaža Brenka in antologije Boruta Gombača.

Od 22. aprila do 21. maja

Likovno razstavišče, Avla

SloPopArt

Razstava grafik, ki v maniri Andy Warhola interpretirajo in reinterpretirajo serijo slovenskih ikon in so plod sodelovanja med intermedijskim umetnikom Dušanom Hedlom in priznanim grafičnim oblikovalcem Romeom Štraklom.

Od 22. aprila do 21. maja

Izložba UKM

MAJNIŠKA DEKLARACIJA 1917, DR. ANTON KOROŠEC, 1872–1940

Gradivo iz Zbirke drobnih tiskov, Rokopisne zbirke in fondov Univerzitetne knjižnice Maribor ter Pokrajinskega arhiva Maribor je izbrala dr. Vlasta Stavbar, tehnična izvedba Aleš Pipan.

Na ogled maja 2022.

Grajski trg

KUŽNO ZNAMENJE: 340 LET OD POSTAVITVE ZLATE MARIJE

Ulična razstava o kužnem znamenju, ki so ga Mariborčani postavili po kugi ob koncu 17. stoletja. Avtorica je Gabrijela Kolbič, oblikoval je Dejan Štampar. Gradivo je iz Zbirke drobnih tiskov UKM.

Oznake

Zapri