Univerza v Mariboru prevzema predsedovanje Rektorski konferenci RS
V Vipavi je potekala 10. redna in hkrati zadnja seja Rektorske konference RS v mandatu 2024–2025 pod predsedovanjem Univerze na Primorskem. Seja je potekala pod vodstvom rektorice UP prof. dr. Klavdije Kutnar, podpredsednika, rektorja UNG prof. dr. Boštjana Goloba, ter sekretarja RK RS dr. Boštjana Freliha.

Na 10. redni seji RK RS so se člani RK RS seznanili s priložnostmi za izobraževanja v okviru Evropske vesoljske agencije, strategijo Nacionalne agencije RS za kakovost v visokem šolstvu (NAKVIS) in pripravo novih aktov NAKVIS v skladu z določili Zakona o visokem šolstvu (ZViS-1, Ur. l. RS, št. 56/25).
Imenovani so bili rektorji, ki bodo člani Sveta RS za visoko šolstvo v mandatnem obdobju 2026–2030.
Ustanovljena je bila delovna skupina za pripravo predlogov poenotenih standardov oziroma razdelitev pristojnosti obravnav etičnih vlog v okviru univerzitetnih etičnih komisij za področje raziskovanja.
Na predlog delovne skupine Rektorske konference RS za pripravo predloga koncepta akreditacije raziskovalnih organizacij v RS je bil sprejet sklep, da se na resorno ministrstvo posreduje predlog za organizacijo posveta o spremembi evalvacijskih in akreditacijskih postopkov univerz.
Rektorska konferenca RS je imenovala rektorja Univerze v Mariboru za predsednika Rektorske konference RS in predsednika EMUNI za podpredsednika Rektorske konference RS za mandatno obdobje 2026–2027. Sprejet je bil tudi rokovnik sej Rektorske konference RS v letu 2026.
Naslednja redna seja RK RS bo 23. 1. 2026 na Univerzi v Mariboru.
