Študenti FKBV postali najboljši Lidlovi mladi vinarji 2014
Datum objave: 25. 11. 2014
Mladi in nadebudni študenti Urška Bračko, Laura Lepej, Urška Polanec in Miha Kren s Fakultete za kmetijstvo in biosistemske vede Univerze v Mariboru so postali letošnji zmagovalci natečaja Lidlov mladi vinar. Zmagovalce so razglasili na 17. Slovenskem festivalu vin, ki je konec prejšnjega tedna potekal v Ljubljani. Študenti so se na natečaju preizkusili v pridelavi mladega vina sorte sauvignon in svoje delo opravili odlično. To so ob pokušini zmagovalnega vina potrdili tudi udeleženci strokovnega posveta Mladi vinarji in njihova prihodnost, ki je na pobudo podjetja Lidl potekal pod okriljem festivala.

Dekan Fakultete za kmetijstvo in biosistemske vede dr. Mario Lešnik je ob razglasitvi zmagovalcev dejal: »Na fakulteti smo veseli, da podjetja, kot je Lidl, prepoznajo naša prizadevanja pri izobraževanju in usposabljanju bodočih mladih vinogradnikov in vinarjev, zato smo letos že drugič sodelovali na natečaju. Ta nam omogoča, da študenti pridobljeno znanje še dodatno preizkusijo in uporabijo pri praktičnem delu tako v vinogradu kot v kleti.«

Poleg zmagovalne ekipe, ki je letos na natečaju tekmovala pod imenom Nadvojvoda, je sodelovala še ekipa Mladi princ. To so sestavljali Polona Kolarič, Mateja Šek, Tanja Močenik in Gregor Tomše. Po besedah mentorja mag. Janeza Valdhuberja s Fakultete za kmetijstvo in biosistemske vede so se tudi oni pri svojem delu odrezali dobro, zato so o zmagovalcu odločale minimalne razlike, predvsem v aromi.

V okviru Slovenskega festivala vin je potekala tudi dobrodelna prodaja vina, ki so ga pridelali lanski zmagovalci natečaja Lidlov mladi vinar. Ves izkupiček od prodaje bodo namenili postavitvi otroškega igrišča in tako razveselili najmlajše obiskovalce posestva Meranovo.

LMV_1_študenti_MB_fakulteta_lidlov_mladi_vinar.JPG
Sodelujoči ekipi Nadvojvoda in Mladi princ z mentorjem mag. Janezom Valdhuberjem, Fakulteta za kmetijstvo in biosistemske vede, foto: Lidl Slovenija

LMV_2 zmagovalci_ekipa_nadvojvoda_2014-lidlov_mladi_vinar.JPG
Zmagovalna ekipa študentov Fakultete za kmetijstvo in biosistemske vede, foto: Lidl Slovenija