Univerze protestno pred Državni zbor
Datum objave: 6. 12. 2012

Univerza v Mariboru se danes pridružuje ostalim univerzam na protestnem shodu pred Državnim zborom RS. S tem želimo ponovno izraziti nestrinjanje s politiko do javnega visokošolskega šolstva in predlaganega proračuna.

Več tisoč študentov in predstavnikov univerz je oborožena s transparenti mirno odšla pred Državni zbor, kjer danes odločajo o predlogu proračuna za leti 2013 in 2014. Tam so zbrane nagovorili tudi predstavniki univerz in drugih članic. Sledila je gesta protestnikov, ko so z rokami sklenili verigo okrog državnega zbora in tako poslali jasno sporočilo, da se ne strinjajo z nadaljnjimi rezi v visoko šolstvo.