Field Robot Event 2021 - 2. in 3. mesto v disciplinah »Freestyle« in »Advanced navigation« za študente Univerze v Mariboru
Datum objave: 11. 06. 2021

​Med 7.6. in 10.6. je potekalo mednarodno tekmovanje poljskih robotov FIELD ROBOT EVENT (FRE), na katerem so študenti pod vodstvom Katedre za biosistemsko inženirstvo (FKBV, UM) osvojili odlično:

• 2. mesto v disciplini »Freestyle« in
  • 3. mesto v disciplini »Advanced navigation«.

fiel robo.jpg

Tekmovanje FRE 2021 je potekalo osemnajstič zapored, tokrat zaradi razmer prvič virtualno z uporabo meta robotskega operacijskega o​kolja ROS in simulatorja GAZEBO. Roboti so se na tekmovanju pomerili v 4 disciplinah:

• »Basic navigation«: v osnovni navigaciji, kjer se roboti vozijo popolnoma avtonomno po polju med vrstami koruz,
  • »Advanced navigation«: v napredni navigaciji, kjer roboti po polju zaznavajo svojo lokacijo in se med vrstami premikajo v naprej predvidenem zaporedju,
  • »Field mapping«: v zaznavi in mapiranju plevela ter predmetov,
  • »Removal of objects«: v nalogi zaznave in odstranjevanju nezaželjenih rastline ali predmetov iz polja.

Letos so se tekmovanja udeležili študenti treh fakultet Univerze v Mariboru (FKBV, FERI, FS in FNM) to so študenti: Aljaž Zajc, Domen Toš, Erik Rihter, Erik Voh, Gregor Popič, Jernej Mlinarič, Kristijan Polovič, Miha Kajbič, Peter Bernad, Rok Friš, Urban Kenda, Valentin Podkrižnik.

fiel robo 2.jpg

Priprave in vodenje sk​upine so potekale pod vodstvom mentorjev: doc. dr. Jurija Rakuna, prof. dr. Mirana Lakote.

Povezave: