Raziskava IAU o vplivu COVID-19 na visoko šolstvo
Datum objave: 2. 04. 2021

Mednarodno združenje univerz (IAU) je pričelo z raziskavo o vplivu COVID-19 na visoko šolstvo po vsem svetu.

arton1099.png

​Z raziskavo želijo izkazati zaskrbljenost univerz in visokošolskih zavodov in poudariti resnost vpliva COVID-19 na visoko šolstvo in družbo. Rezultati raziskave bodo predstavljeni na Unescovi svetovni konferenci o visokem šolstvu leta 2021.

Vljudno vas vabimo k sodelovanju pri raziskavi. Odgovori, zbrani s to anketo, bodo navsezadnje služili v pomoč pri oblikovanju prihodnosti visokega šolstva.

Lani je Mednarodno združenje univerz izvedlo podobno raziskavo, da bi zbrali pomisleke univerz in visokošolskih zavodov ter dokumentirali izzive, s katerimi so se soočale sredi koronakrize. Poročilo o lanski raziskavi si lahko preberete tukaj.

Rok za sodelovanje v letošnji anketi IAU o vplivu COVID-19 na univerze in visokošolske ustanove je četrtek, 15. april 2021. Do ankete lahko dostopate tukaj