Raziskovalca Univerze v Mariboru soavtorja japonskega patenta
Datum objave: 15. 02. 2021

Podeljeni patent z naslovom "Novel manufacturing method of metal pipe joined body having complicated hollow structure" je rezultat dolgoletnega raziskovalnega sodelovanja med Laboratorijem za zahtevne inženirske simulacije in eksperimentiranje (LACE-X) Fakultete za strojništvo Univerze v Mariboru, Institute of Industrial Nanomaterials, Ku​mamoto University, Japonska, in podjetja Asahi Kasei Chemicals, Japonska, na področju razvoja in izdelave naprednih celičnih metamaterialov in struktur.

Certificate of Patent1163579_Page_1.jpgCertificate of Patent1163579_Page_2.jpg

Izumitelji:

Kazuyuki Hokamoto (Kumamoto University, Japonska)
Masahiko Otsuka (Asahi Kasei Chemicals, Japonska)
Aiji Hida (Asahi Kasei Chemicals, Japonska)
Zoran Ren (Univerza v Mariboru)
Matej Vesenjak (Univerza v Mariboru)​

Za izdelavo celičnih struktur z vzdolžno usmerjenimi porami UniPore je bila razvita metodologija eksplozijskega varjenja snopa cevi (slika), ki je predmet patentne zaščite z japonskim patentom JP6821150 s popolnim preizkusom

jap.png

Slika: Shematska slika priprave izdelave celične strukture (levo) in izdelana UniPore celična struktura (desno).