​Na Mednarodni razstavi inovacij ARCA 2020 predstavniki UM ponovno odlični
Datum objave: 26. 10. 2020

​Na Mednarodni razstavi inovacij ARCA 2020, ki je med 15. in 17. oktobrom 2020 potekala v Zagrebu, so se predstavniki Univerze v Mariboru ponovno odlično odrezali.

arca1.jpg

Ekipa v sestavi doc. dr. Muhamed Turkanović, dr. Boštjan Kežmah, Blaž Podgorelec, doc. dr. Aida Kamišalić Latifić, mag. Marjana Heričko in prof. dr. Marjan Heričko je prejela zlato medaljo za inovacijo METHOD AND DEVICE FOR THE STORING, INSPECTION CONTROL AND RETRIEVAL OF DATA FROM A PERMANENTLY IMMUTABLE, DISTRIBUTED AND DECENTRALIZED STORAGE.

Prof. dr. Aleš Holobar pa je prejel srebrno medaljo za inovacijo DECOMPOSITION OF COMPOUND MUSCLE ACTION POTENTIALS.

arca_zlata.png

arca_srebro.jpg

Na letošnji razstavi ARCA je 180 inovacij in novih tehnologij predstavilo več kot 100 mednarodnih razstavljavcev iz številnih področij; od industrije, do splošno uporabnih inovacij v vsakdanjem življenju. Predstavljene inovacije so rezultat dela posameznih inovatorjev, raziskovalnih skupin javnega sektorja in gospodarstva, akademskih in znanstvenih institucij, pa tudi inovativnih in start-up podjetij.

Vsem inovatorjem iskreno čestitamo!