Teden odprtega dostopa v UKM 2020
Datum objave: 16. 10. 2020

Slika1.png

V tednu med 19. in 23. oktobrom obeležujemo Mednarodni teden odprtega dostopa.

Odprti dostop je v okviru evropskega raziskovalnega programa obvezen. Njegove prednosti so zlasti povečan in brezplačen dostop do informacij ter večja vidnost in citiranost znanstvenih publikacij.

Vabljeni k ogledu vsebin na portalu Odprimo:UM, ki je namenjen informiranju raziskovalcev Univerze v Mariboru, ter drugih Raziskovalnih vodičih UKM, kjer boste izvedeli, kako lahko:

Obiščit​e tudi Repozitorij UKM, ki omogoča prost dostop do dragocenega gradiva, digitaliziranega v UKM.

​Vabimo vas tudi k spremljanju brezplačne virtualne konference Odprta znanost 2020, ki jo organizira Mlada akademija.

ql koida ukm.png

Slika3 ukm loho.pngnixos.jpg