Zaključen prvi prijavni rok
Datum objave: 17. 06. 2020

Objavljamo podatke o številu prijavljenih kandidatov v prvem prijavnem roku za dodiplomske in enovite magistrske študijske programe za slovenske in EU državljane ter podatki o omejitvah vpisa. ​

Um stavba.jpg

V prvem prijavnem roku smo na Univerzi v Mariboru prejeli 3259 veljavnih prijav. Na redni študij se je prijavilo 3061 kandidatov (94 %), na izredni študij pa se je prijavilo 198 kandidatov (6 %). Na univerzitetne  programe se je prijavilo 1549 kandidatov, od tega 1538 za redni študij in 11 za izredni študij. Na visokošolske strokovne študijske programe se je prijavilo 1710, od tega za redni študij 1523 kandidatov in 187 kandidatov za izredni študij.

Letos ima na Univerzi v Mariboru omejitev vpisa 17 študijskih programov, od tega 8 visokošolskih strokovnih študijskih programov (VS), 8 univerzitetnih (UN) in 1 enoviti magistrski študijski program (EM).

Glede na presežek prijavljenih kandidatov na razpisana vpisna mesta je največje zanimanje kandidatov za naslednje študijske programe:

• Računalništvo in informacijske tehnologije VS (izvaja FERI UM),
  • Arhitektura UN (izvaja FGPA UM),
  • Zdravstvena nega VS (izvaja FZV UM),
  • Psihologija UN (izvaja FF UM),
  • Splošna medicina EM (izvaja MF UM),
  • Predšolska vzgoja VS (izvaja PEF UM).

Rezultati izbirnega postopka prvega prijavnega roka bodo znani najkasneje 24. julija 2020, ko bodo prijavljeni kandidati prejeli sklep o rezultatu izbirnega postopka prvega prijavnega roka.

Drugi prijavni rok bo potekal od 20. do 28. avgusta 2020. Podatki o še prostih mestih za drugi prijavni rok bodo objavljeni na spletnem portalu eVŠ in na spletnih straneh visokošolskih prijavno-informacijskih služb 19. avgusta 2020.

Za več informacij obiščite: