Erasmus+ projekt Economics of Sustainability (EOS)
Datum objave: 21. 05. 2020

Ekonomsko-poslovna fakulteta Univerze v Mariboru kot partnerska institucija sodeluje pri izvedbi Erasmus+ projekta Economics of Sustainability. Koordinator projekta je Ekonomska Univerza v Katovicah, Poljska. Pri izvedbi projekta sodelujejo predstavniki šestih držav. Poleg Slovenije in Poljske še Italije, Hrvaške, Severne Makedonije in Litve. Več informacij najdete na spletni strani projekta: www.econosteam.eu in na spletni strani Evropske komisije.

Projekt je namenjen prepoznavanju izzivov na področju trajnostnega razvoja, njihovi pisni pojasnitvi in predstavitvi možnih rešitev zaznanih izzivov v obliki monografije. Zasnovali bodo učni načrt za predmet poučevanja EOS na partnerskih in drugih institucijah. Izvedli bodo delavnice, pripravili študije primerov in zasnovali koncepte igrifikacije.

Prvo projektno srečanje so izvedli na daljavo 7. maja 2020. Preučevali so predvsem področja izzivov na področju trajnostnega razvoja.

erasmus grafika.png