Didakt.UM namig: Koristno branje za pedagoške delavce
Datum objave: 14. 02. 2020

​Center za podporo poučevanju UM in dr. Gregor Prosen iz MF UM vabita k branju knjig Understanding How We Learn: A Visual Guide in The Ingredients for Great Teaching ter k spremljanju spletne strani The Learning Scientists.​

Priporočila iz knjige Understanding How We Learn: A Visual Guide pomagajo pedagoškim delavcem, da v izobraževalni prostor vključijo nekatere učinkovite in z raziskavami podprte strategije učenja in poučevanja. V njej so predstavljene novejše ugotovitve iz kognitivne psihologije, ki jih je neposredno mogoče uporabiti v pedagoškem procesu.  Vključuje številne privlačne ilustracije za razlago zapletenih pojmov, zato je tudi neke vrste vizualni vodnik. Na koncu sta avtorici podali še nasvete za pedagoške delavce in študente, s čimer sta razširili uporabnost knjige na širši krog zrelih bralcev. Več o knjigi si lahko preberete na povezavi

novica_s1.pngnovica_s2.png

​V knjigi The Ingredients for Great Teaching je pojasnjeno, zakaj izobraževalni pristopi, ki  jih večina pedagoških delavcev uspešno uporablja v svoji praksi, v nekaterih primerih ne delujejo. V njej so preučeni osnovni elementi učenja in poučevanja, podkrepljeni z raziskavami in realnimi situacijami iz vsakdanje prakse, tako da jih lahko učinkovito uporabimo pri svojem delu ter izboljšamo pedagoško delo.

Z duhovito naslovnico in naslovom,  kot povezujočo metaforo, ki se prepleta skozi vsebino knjige, skuša avtor približati podobnost med poučevanjem in kuhanjem (npr. “Too much salt, not enough pepper, too sour, too sweet … too raw … too burnt … it is exactly the same in education."), vendar na način, da še vedno ostane v znanstveno raziskovalnem okviru.

novica_s3.png

novica_s4.png
Na spletni strani THE LEARNING SCIENTIST boste našli veliko nasvetov in dobrih praks ter materiala, ki si ga lahko prenesete in uporabite pri vsakdanjem pedagoškem delu. Še posebej priporočamo pregled podstrani za pedagoške delavce, kjer boste našli aktualne vsebine, podkrepljene z najnovejšimi znanstvenimi dognanji.

Zahvala dr. Gregorju Prosenu iz MF UM, ki nam je priporočil to branje.

V primeru vprašanj, se lahko obrnete na nas preko elektronskega naslova didakt@um.si.

Več namigov, novic in aktivnosti Centra za podporo poučevanju UM najdete na spletni strani.

Center_logoMS.png