Med prejemniki prestižnih priznanj za odličnost v komuniciranju znanosti tudi predstavnika Univerze v Mariboru
Datum objave: 30. 01. 2020

Označba mesta za besedilo (2).png

​Med prejemniki priznanj za dosežke na področju komuniciranja znanosti in o znanosti v letu 2019, ki jih podeljuje Slovenska znanstvena fundacija tistim posameznikom, skupinam ali organizacijam, ki so se v preteklem letu v slovenskem prostoru najbolj odlikovali v promociji in komunikaciji znanosti in znanstvenih dosežkov, sta tudi predstavnika Univerze v Mariboru. Prestižno priznanje »Prometej znanosti za odličnost v komuniciranju« sta prejela doc. dr. Matej Črepinšek s Fakultete za elektrotehniko, računalništvo in informatiko in doc. dr. Brigita Kacjan s Filozofske fakultete.

Slovenska znanstvena fundacija je doc. dr. Mateja Črepinška nagradila s priznanjem »Prometej znanosti za odličnost v komuniciranju« za načrtno popularizacijo pri ozaveščanju mladih o pomenu tehniških poklicev za prihodnost družbe in države.

Prometej _Črepinšek.JPG

​Doc. dr. Brigita Kacjan pa je priznanje prejela za specifično komunikacijo jezikovnih znanosti z učitelji.

IMG_20200128_132115.jpg

Obema iskreno čestitamo!