Znani še zadnji rezultati uvrstitev TIMES-ove lestvice za področja naravoslovnih, medicinskih in zdravstvenih ved
Datum objave: 25. 11. 2019

timers.png

Times Higher Education svetovna lestvica presoja univerze s 13 skrbno izbranimi kazalniki uspešnosti na področjih poučevanja, raziskavanja, prenosa znanja in mednarodne vpetosti. Lestvica omogoča študentom, akademikom, vodstvom univerz, industriji in vladam, da čim bolj celovito in objektivno  primerjajo univerze.​

​
Ob že objavljenih rezultatih Timesove lestvice (World University Rankings by subject 2020) se je Univerza v Mariboru uvrstila med najboljše tudi na področju:

Naravoslovnih ved

phsyical.png

Medicine in zdravstvenih ved

timed med.png

Med naravoslovne vede so na Timesovo lestvico vključena znanstvena področja: matematika in statistika, fizika in astronomija, kemija, geologija, okoljske, zemeljske in morske znanosti. Na lestvico za leto 2020 se je uvrstilo 1.054 visokošolskih institucij, ki so v petletnem obdobju objavile najmanj 500 naravoslovnih raziskovalnih prispevkov ter imele vsaj 50 sodelavcev oziroma 5 % učnega osebja zaposlenega na področju naravoslovja.

Za medicino in zdravstvene vede se je na Timesovo lestvico za leto 2020 uvrstilo 775 visokošolskih institucij, ki so v petletnem obdobju objavile vsaj 500 raziskovalnih prispevkov ter imele vsaj 5 % svojega učnega osebja zaposlenega na tem področju.

Rezultati Timesove lestvice potrjujejo, da je Univerza v Mariboru uspešna visokošolska institucija, ki se uvršča med 4% najboljših univerz na svetu. Podrobnejši podatki o uvrstitvah univerz in metodologija razvrščanja sta opisana na spletnih straneh Timesa, podrobnejše povzetke in analize pa najdete tudi tukaj​.

Dodatne informacije:
Univerza v Mariboru
Oddelek za razvoj in študentske zadeve
E-pošta: kakovost@um.si