Doc. dr. Aida Kamišalić Latifić med nominirankami za Inženirko leta 2019
Datum objave: 22. 11. 2019
​Namen izbora Inženirka leta je čim širša in učinkovita družbena promocija inženirk. Z izborom Inženirka leta vsako leto se javnosti predstavi 10 inženirk, ki s svojo osebnostjo in delom ​mlade lahko spodbudijo, navdušijo ali opogumijo za inženirski poklic. Znanih je 10 nominirank za Inženirko leta 2019 in med njimi je tudi raziskovalka in predavateljica Fakultete za elektrotehniko, računalništvo in informatiko doc. dr. Aida Kamišalić Latifić.

Aida_Kamisalic_Latific__3_ (002).jpg

Izbor, ki poteka v soorganizaciji revije IRT3000, družbe Mediade ter sodelujočih partnerjev, je del projekta Inženirke in inženirji bomo!, ki mlade z dogodki na gimnazijah in šolskih centrih že osmo leto navdušuje za inženirstvo, tehniko, naravoslovje in inovativnost.

Pri izboru je pomembna zanimivost inženirk, njihov potencial za zgled in navdih mlajšim generacijam deklet in doprinos k razvoju tehnologije ter napredku gospodarstva in družbe kot celote. Izmed 10 nominirank vsako leto ena prejme priznanje Inženirka leta.