Osebnosti slovenske medicine
Datum objave: 5. 11. 2019

Na tradicionalnem srečanju ZRC SAZU in UKM ter tokrat tudi Medicinske fakultete UM so spregovorili o osebnostih slovenske medicine. V imenu organizatorjev sta vsebino raziskovanja predstavili dr. Mateja Ratej, vodja Raziskovalne postaje ZRC SAZU Maribor in dr. Jerneja Ferlež iz UKM.

20191105_091751.jpg

Raziskovalci so predstavili celo vrsto uglednih slovenskih zdravnikov od Janeza Benedikta Gründela, ki je delal na Štajerskem in Oroslava Kristana, ki je delal na območju Prlekije ter Angelo Boškin, ki je bila medicinska sestra in je delala predvsem na Gorenjskem. Sledile so predstavitve imen zdravnikov in medicinskih sester, ki so še bolj poznana: Gašper Gorišček, Benjamin Ipavec, Franc Jankovič, Hugo Baumgartner, Mirko Černič, Robert Kukovec, Franja Bojc Bidovec, Gožena Grosman, Mara Hus, Adolf Drolc, Virgil Krasnik, Zora Janžekovič, Majda Mazovec, Elko Borko, Velko Vlaisavljević in Jožica Paddle Ledinek.

Biografije uglednih osebnosti bodo spomladi izšle tudi v knjižni obliki.