Prof. dr. Matjaž Perc je postal častni član ameriškega fizikalnega združenja APS Fellowship
Datum objave: 24. 09. 2019

Prof. dr. Matjaž Perc iz Oddelka za fiziko Fakultete za naravoslovje in matematiko je postal častni član a​meriškega fizikalnega združenja APS Fellowship. Gre za izjemno čast, saj vsako leto na novo sprejmejo le do pol odstotka vseh obstoječih članov. Do zdaj je to uspelo samo enemu Slovencu, prof. dr. Slobodanu Žumru leta 2017.

prof. dr. Matjaž Perc obrezana.jpg

V obrazložitvi so med drugim zapisali, da mu čast izrekajo “za fundamentalne teoretične prispevke na področju fizike socioloških sistemov, ki so okrepili vezi med fiziko in družbo na osnovi spodbujanja medsebojnega sodelovanja, zagotavljanja javnih dobrin, in ohranjanja biotske raznovrstnosti.”