Profesor Oto Rimele razstavljal v New Yorku
Datum objave: 29. 07. 2019

​V galeriji instituta Pratt v Brooklynu v Združenih državah Amerike je profesor Rimele v pričetku julija predstavil cikel akvarelnih listov pod naslovom Jakobova lestev. Izbrani motiv se osredotoča na potencial nezavednega in sanj ter tako aktualizira gledalčev notranji dialog z nesnovnim​ in neskončnim. Rimele namreč izpušča oz. premešča figuralni del motiva Jakobove lestve tako, da Jakobove sanje postanejo resničnost gledalca, opazovalca. Osebe prizora so torej udejanjene in prisotne samo v gledalcu.

Oto Rimele NY.jpgOto Rimele NY2.jpg.png

Predstavitev serije dvajsetih akvarelnih listov ​na ročno izdelanem papirju je slikar v galerijskem prostoru povezal še z zvokovno dimenzijo svoje avtorske glasbe.

Profesor Rimele je predstojnik Oddelka za likovno umetnost Pedagoške fakultete in senator Univerze v Mariboru. Za svoje ustvarjalno delo na področju umetnosti je leta 2004 za razstavo Iluminacije prejel nagrado Prešernovega sklada.