7. Kriminalistična sreda
Datum objave: 6. 02. 2019
Kriminalistična sreda so neformalna srečanja, katerih cilj je povezati teorijo in prakso ter v sproščenem vzdušju spodbuditi diskusijo o aktualnih tematikah s področja kriminalistike in forenzičnih znanosti. Srečanja bodo potekala nekajkrat letno ob sredah popoldan. Glavni namen Kriminalističnih sred je, da tovrstna srečanja postanejo tradicionalno druženje teoretikov in praktikov, kot nekakšna sreda strokovnjakov, kjer je omogočena in spodbujena izmenjava mnenj, stališč in različnih pogledov. Srečanja organizira Katedra za Kriminalistiko Fakultete za varnostne vede UM.

1.jpg

Katedra za kriminalistiko je 30. 1. 2019 organizirala že 7. Kriminalistično sredo z naslovom OBRAVNAVA ŽRTEV POSILSTVA V PREDKAZENSKEM POSTOPKU. Na tokratnem srečanju so sodelovali:

• Gorazd Jesenko in Robert Praček, Uprava kriminalistične policije
  • asist. Gregor Haring in doc. dr. Tomaž Zupanc, Katedra za sodno medicino in deontologijo Medicinske fakultete UL
  • mag. Jride Mršnik Poljšak, Okrožno državno tožilstvo v Ljubljani
  • mag. Gregor Klun, Okrožno sodišče v Ljubljani, Preiskovalni oddelek