Prof. dr. Marjan Mernik je postal glavni in odgovorni urednik revije "Journal of Visual Languages and Computing"
Datum objave: 9. 10. 2018

​Na osnovi uspešnega vodenja revije Computer Languages, Systems and Structures, v času katerega je revija močno dvignila faktor vpliva - trenutno je ta kategorije A2, je prof. dr. Marjan Mernik postal še glavni in odgovorni urednik revije Journal of Visual Languages and Computing. V letu 2019 se bosta obe reviji združili.

Mernik_1 (Small)_urednik.JPG

Revija Journal of Visual Languages and Computing je forum za raziskovalce, ki delujejo na področju vizualnih računalniških jezikov in njihove uporabe na številnih področjih, kot so vizualno programiranje, interakcija človek-računalnik in vizualizacija podatkov.

X1045926X (Small).jpg       X14778424 (Small).jpg

Glavni in odgovorni uredniki revij, še posebej tistih s faktorjem vpliva (Impact Factor), so praviloma mednarodno uveljavljeni raziskovalci z veliko akademsko avtoriteto in številnimi izkušnjami. Glavni in odgovorni urednik  prinaša  reviji ugled in svetovno prepoznavnost, zato Univerza v Mariboru čestita prof. dr. Merniku za to izjemno priznanje. Ponosni smo, da je prof. dr. Mernik s Fakultete za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru glavni in odgovorni urednik tako revije Journal of Visual Langauges and Computing kot tudi Computer Languages, Systems and Structures.