Prvi prijavni rok za vpis v dodiplomske in enovite magistrske študijske programe v študijskem letu 2018/2019 je zaključen
Datum objave: 26. 07. 2018

za objavo gost.png

Visokošolska prijavno-informacijska služba Univerze v Mariboru je 24. julija 2018 objavila Osnovne informacije o zaključenem prvem prijavnem roku za vpis v dodiplomske in enovite magistrske študijske programe v študijskem letu 2018/2019 za slovenske državljane in državljane držav članic Evropske unije.​​​

1. Izbirni postopek prvega prijavnega roka

Univerza v Mariboru je za vpis v dodiplomske in enovite magistrske študijske programe v študijskem letu 2018/2019 razpisala skupno 4576 vpisnih mest, od tega 3776 vpisnih mest za redni način študija in 800 vpisnih mest za izredni način študija.

V prvem prijavnem roku je Visokošolska prijavno-informacijska služba Univerze v Mariboru prejela skupno 3053 veljavnih prijav slovenskih državljanov in državljanov držav članic Evropske unije, od katerih je bilo sprejetih skupno 2580 kandidatov. Delež sprejetih kandidatov glede na prijave na Univerzi v Mariboru znaša 84,5 %.

Kandidati bodo sklep o rezultatu izbirnega postopka prvega prijavnega roka prejeli najkasneje do 25. julija 2018.​

1.1 Študijski programi z omejitvijo vpisa

Sklep o omejitvi vpisa je bil letos sprejet za 13 študijskih programov, od tega za 6 univerzitetnih študijskih programov, 6 visokošolskih strokovnih študijskih programov in 1 enovit magistrski študijski program.

Podrobnejši podatki o številu sprejetih kandidatov in minimumih točk so objavljeni na spletni strani www.vpis.um.si.

2. Drugi prijavni rok

Drugi prijavni rok bo potekal od 22. do 29. avgusta 2018.

Podatki o še prostih vpisnih mestih za drugi prijavni rok bodo objavljeni 21. avgusta 2018 na spletnem portalu eVŠ, na spletnih straneh visokošolskih prijavno-informacijskih služb Univerze v Ljubljani, Univerze v Mariboru, Univerze na Primorskem, Univerze v Novi Gorici in na spletnih straneh visokošolskih zavodov.

V drugem prijavnem roku se na še prosta vpisna mesta lahko prijavijo kandidati, ki se niso prijavili v prvem prijavnem roku ali se niso uvrstili v nobenega od v prvi prijavi naštetih študijskih programov ali se niso vpisali v študijski program, v katerega so bili sprejeti v prvem prijavnem roku, oziroma so se iz tega študijskega programa izpisali do vključno 17. 8. 2018.

V drugem roku kandidati oddajo prijavo za vpis preko elektronske vloge na spletnem portalu eVŠ http://portal.evs.gov.si/prijava/. Kandidati lahko oddajo prijavo s kvalificiranim digitalnim potrdilom ali z uporabniškim imenom in geslom. Podrobnejše informacije o postopku prijave so na voljo v uvodnem delu Razpisa za vpis v dodiplomske in enovite magistrske študijske programe v študijskem letu 2018/2019.

Kandidati bodo sklep o rezultatu izbirnega postopka drugega prijavnega roka prejeli po pošti na dom najkasneje do 24. septembra 2018.​

Za več informacij o zaključenem prvem prijavnem roku in več podatkov o številu sprejetih kandidatov in minimumih točk za posamezne študijske programe obiščite www.vpis.um.si​​.