Zlata in srebrna medalja v powerliftingu za slovenske univerze na Univerzitetnem svetovnem pokalu
Datum objave: 16. 07. 2018

Na Univerzitetnem svetovnem pokalu v powerliftingu – troboju moči je Katja Babič z Univerze v Ljubljani slavila zmago v kategoriji do 52 kg, po končanih vseh nastopih v ženski konkurenci pa je postala tudi druga najboljša po točkah med vsemi tekmovalkami. V kategoriji do 93 kg je srebrno medaljo dodal še Vid Leskovar (Šolski center Ptuj). Rok Kar z Univerze v Mariboru je v isti kategoriji osvojil šestnajsto mesto, Matic Hren z Univerze v Mariboru pa v kategoriji do 105 kg četrto mesto.​

V petek, 13. julija 2018, je nastopil tudi Rok Kar, 25-letni študent angleščine in zgodovine na Pedagoški fakulteti Univerze v Mariboru. Po treh uspešnih počepih in osebnem rekordu 215 kg je nekoliko slabše nadaljeval v potisku s prsi, kjer je zaradi težav z ramenom uspel dvigniti le 122,5 kg – precej manj od svojega najboljšega dosežka. Vtis je skušal popraviti na mrtvem dvigu. V drugem poskusu je dvignil 257,5 kg, v tretjem poskusu pa je napadal 265 kg, kar je bilo nekoliko preveč. Tekmovanje je med 29 tekmovalci zaključil na 16. mestu s skupnim seštevkom 595 kg.

»Zame je bila izkušnja izjemna. Glede na to, da je bila to prva mednarodna tekma, sem vsaj delno zadovoljen z rezultatom in imam željo še večkrat tekmovati na takšnem nivoju,« pove Kar, ki že komaj čaka nove izzive.

Drugi tekmovalec Univerze v Mariboru, Matic Hren, je prikazal izjemno borbenost in srčnost, ko je vse do konca tekmovanja zasledoval in poskušal osvojiti tretje mesto v kategoriji do 105 kg. 23-letni študent ekonomije je s seštevkom 707,5 kg osvojil odlično 4. mesto. Po treh uspešnih počepih in z doseženim osebnim rekordom, 252,5 kg, je bil žal neuspešen v tretjih poskusih potiska s prsi in mrtvega dviga: oba bi mu prinesla bronasti medalji v omenjenih disciplinah. Zaključil je z dvigoma 170 kg v potisku in 285 kg v mrtvem dvigu, s čimer je izboljšal svoj osebni rekord tudi v seštevku.

Hrenu je ob zapravljeni priložnosti ostalo nekaj grenkega priokusa: »Čeprav sem nekoliko razočaran, da nisem osvojil vsaj ene izmed dveh možnih bronastih medalj, sta bila moj nastop in končna uvrstitev posledica načina dela ter pokazatelj konkurenčnosti.«