Zlata in srebrna medalja v powerliftingu za slovenske univerze na Univerzitetnem svetovnem pokalu
Datum objave: 16. 07. 2018

Na Univerzitetnem svetovnem pokalu v powerliftingu – troboju moči je Katja Babič z Univerze v Ljubljani slavila zmago v kategoriji do 52 kg, po končanih vseh nastopih v ženski konkurenci pa je postala tudi druga najboljša po točkah med vsemi tekmovalkami. V kategoriji do 93 kg je srebrno medaljo dodal še Vid Leskovar (Šolski center Ptuj). Rok Kar z Univerze v Mariboru je v isti kategoriji osvojil šestnajsto mesto, Matic Hren z Univerze v Mariboru pa v kategoriji do 105 kg četrto mesto.​

V petek, 13. julija 2018, je nastopil tudi Rok Kar, 25-letni študent angleščine in zgodovine na Pedagoški fakulteti Univerze v Mariboru. Po treh uspešnih počepih in osebnem rekordu 215 kg je nekoliko slabše nadaljeval v potisku s prsi, kjer je zaradi težav z ramenom uspel dvigniti le 122,5 kg – precej manj od svojega najboljšega dosežka. Vtis je skušal popraviti na mrtvem dvigu. V drugem poskusu je dvignil 257,5 kg, v tretjem poskusu pa je napadal 265 kg, kar je bilo nekoliko preveč. Tekmovanje je med 29 tekmovalci zaključil na 16. mestu s skupnim seštevkom 595 kg.

»Zame je bila izkušnja izjemna. Glede na to, da je bila to prva mednarodna tekma, sem vsaj delno zadovoljen z rezultatom in imam željo še večkrat tekmovati na takšnem nivoju,« pove Kar, ki že komaj čaka nove izzive.

Drugi tekmovalec Univerze v Mariboru, Matic Hren, je prikazal izjemno borbenost in srčnost, ko je vse do konca tekmovanja zasledoval in poskušal osvojiti tretje mesto v kategoriji do 105 kg. 23-letni študent ekonomije je s seštevkom 707,5 kg osvojil odlično 4. mesto. Po treh uspešnih počepih in z doseženim osebnim rekordom, 252,5 kg, je bil žal neuspešen v tretjih poskusih potiska s prsi in mrtvega dviga: oba bi mu prinesla bronasti medalji v omenjenih disciplinah. Zaključil je z dvigoma 170 kg v potisku in 285 kg v mrtvem dvigu, s čimer je izboljšal svoj osebni rekord tudi v seštevku.

Hrenu je ob zapravljeni priložnosti ostalo nekaj grenkega priokusa: »Čeprav sem nekoliko razočaran, da nisem osvojil vsaj ene izmed dveh možnih bronastih medalj, sta bila moj nastop in končna uvrstitev posledica načina dela ter pokazatelj konkurenčnosti.«

Iskrene čestitke vsem tekmovalcem!

Powerlifting UNI 2018_3.jpg

Powerlifting UNI 2018_6.jpg