16. svetovno tekmovanje poljskih robotov Field Robot Event 2018
Datum objave: 21. 06. 2018

​Med 12. in 14. junijem 2018 je potekalo 16. svetovno tekmovanje poljskih robotov Field Robot Event 2018, tokrat v sklopu sejma DLG-Feldtage v mestu Brenburg-Strenzfeld v Nemčiji. Katedra za biosistemsko inženirstvo s Fakultete za kmetijstvo in biosistemske vede Univerze v Mariboru je tudi tokrat vodila skupino študentov, ki so se s svojim robotom pomerili s štirinajstimi skupinami iz devetih različnih držav in s treh celin.

Ekipo z Univerze v Mariboru so sestavljali študenti:

• Biosistemskega inženirstva (FKBV): Gašper Fridrih, Žan Mongus, Benjamin Založnik
  • Kmetijstva (FKBV): Erik Rihter, Marcos Mizerit
  • Izobraževalne fizike in računalništva (FNM): Peter Bernad
  • Računalništva in informacijskih tehnologij (FERI): Matic Rašl, Aljaž Zajc
  • Mehatronike (FERI): Rok Friš, Jernej Mlinarič, Kristijan Polovič, Jakob Šafarič, Luka Šelih

FKBV jun 1 (Small).jpg

Študenti so z robotom FarmBeast dosegli odlično 4. mesto v disciplini osnovne navigacije, 4. mesto v disciplini avtonomnega odstranjevanja pleva in 4. mesto v skupnem seštevku. Čestitke!

fkbv jun 3 (Small).jpg FKBV jun 4 (Small).jpg

Ekipo študentov sta v letošnjem letu vodila izr. prof. dr. Miran Lakota in doc. dr. Jurij Rakun.