Nogometni pokal gre za eno leto v Maribor
Datum objave: 31. 05. 2018

V Športnem parku Ljubljana Šiška sta se v sredo, 30. 5. 2018, že šestič pomerili nogometni izbrani vrsti reprezentanc študentov Univerze v Ljubljani in Univerze v Mariboru. Tokrat so se zmage veselili mariborski nogometaši, ki so po izvajanju enajstmetrovk začrtali končni rezultat 8:7.

Na stadionu ŽAK, kot mu Ljubljančani pravijo, se je zbralo precejšnje število študentov, profesorjev in drugih privržencev nogometa. Navijat so prišli tudi najvišji predstavniki obeh univerz, prof. dr. Igor Papič, rektor Univerze v Ljubljani, prof. dr. Marko Jesenšek, prorektor Univerze v Mariboru, in ministrica za izobraževanje, znanost in šport, dr. Maja Makovec Brenčič, ki so z začetnim udarcem začeli to revijalno tekmo.​

Nogomet 2018 3 (Small).jpg Nogomet 2018 2 (Small).jpg

Ob začetku so občinstvo ogreli člani akrobatske skupine Dunking devils z atraktivnim zabijanjem, ki je gledalcem kar nekajkrat vzelo dih. Prvi rezultat je v 20. minuti postavil študent Fakultete za matematiko in fiziko Univerze v Ljubljani, Marcel Kene.

Nogomet 2018 5 (Small).jpg Nogomet 2018 6 (Small).jpg

Edini zadetek v drugem polčasu in končni rezultat rednega dela tekme je zadel Mitja Križan, študent Pedagoške fakultete Univerze v Mariboru, kar je pomenilo, da bodo tekmo odločili kazenski streli. Boj je bil še naprej izenačen, nogometaši so namreč izvedli kar osem serij enajstmetrovk. Na koncu je tekmo odločila obramba Uroša Polanca, vratarja mariborske ekipe.

Nogomet 2018 1 (Small).jpg Nogomet 2018 4 (Small).jpg

Končni rezultat tekme je bil torej 8:7 v korist nogometašev Univerze v Mariboru, kar je najvišji rezultat vseh medsebojnih dvobojev. Skupni rezultat odigranih medsebojnih srečanj je: en neodločen izid, tri zmage študentov Univerze v Ljubljani in, skupaj z včerajšnjo, dve zmagi Mariborčanov. Čestitamo nogometašem in vodstvu obeh ekip za dober boj in predvsem fair play!

Nogomet 2018 9 (Small).jpg Nogomet 2018 8 (Small).jpg

Avtor fotografij: Foto studio Nora, d. o. o.

Čestitamo tudi nogometni ekipi Univerze v Mariboru, ki je v Poslovni ligi Slovenije osvojila zavidljivo 3. mesto ter se tako uvrstila na finalni turnir na Brdu, ki bo potekal 1. septembra 2018.

Več o uspehu nogometašev Univerze v Mariboru preberite tukaj:

ekipa um 17-18_za objavo (Small)_cross linking.jpg