Študentka FKBV UM je prejela 2. nagrado za najboljšo predstavitev na konferenci v Moskvi
Datum objave: 9. 05. 2018

Odličen uspeh študentke Tjaše Pangerl s Fakultete za kmetijstvo in biosistemske vede Univerze v Mariboru na 71. mednarodni študentski raziskovalni konferenci v Moskvi.

V Moskvi je med 19. in 21. marcem potekala že tradicionalna 71. mednarodna raziskovalna študentska konferenca, z namenom uvajanja študentov v raziskovalno delo ter predstavitvijo njihovega raziskovalnega dela, izkušenj ter rezultatov.

Na povabilo Russian State Agrarian University – Moscow Agricultural Academy Timiryazev in Ministry of Agriculture of the Russian Federation sta se predstavnika študentov Fakultete za kmetijstvo in biosistemske vede Univerze v Mariboru letos že drugič po vrsti udeležila tekmovanja. Tokrat sta fakulteto zastopala Simon Janžekovič (podiplomski študij Kmetijstvo) in Tjaša Pangerl (dodiplomski študij Agrikultura in okolje).

Pod mentorstvom doc. dr. Silve Grobelnik Mlakar sta za konferenco pripravila in v Moskvi predstavila prispevka z naslovom Analytical Properties of Commercially Less Grown – »Hairloom« Tomato Varieties in Quality Schemes for Agricultural Products and Foodstuffs in European Union and Slovenia.

Slednji prispevek je prepričal komisijo in Tjaša Pangerl je prejela 2. nagrado za najboljšo predstavitev na konferenci.

Iskrene čestitke!

Diploma Moskva 2018 (Small).jpg