Slavnostna podelitev diplom na Fakulteti za turizem Univerze v Mariboru
Datum objave: 9. 04. 2018

​Nova generacija 21 diplomantov in magistrov brežiške Fakultete za turizem Univerze v Mariboru je v petek, 6. aprila 2018, prejela diplomske listine na slovesni podelitvi diplom. Listine jim je izročil dekan Fakultete za turizem Univerze v Mariboru izr. prof. dr. Boštjan Brumen.​

podelitev diplom FT UM (Small).JPG  podelitev diplom FT UM_prorektor Jesenšek (Small).JPG

Fakulteta za turizem Univerze v Mariboru je letos dobila tretjo generacijo 21 diplomantov visokošolskega strokovnega, univerzitetnega in magistrskega študijskega programa Turizem. V spremstvu staršev, sorodnikov in prijateljev so se udeležili prireditve, ki je potekala v Viteški dvorani brežiškega gradu. Diplomske listine jim je izročil dekan Fakultete za turizem UM izr. prof. dr. Boštjan Brumen. Vsi diplomanti so tudi prejeli znak diplomantov fakultete, na kateremu je podoba, ki predstavlja ptico oz. odprto knjigo in s tem tudi znanje in radovednost diplomantov.

podelitev diplom FT UM_diplomanti (Small).JPG ​

podelitev diplom FT UM_vabljeni gostje (Small).JPG

Kot slavnostni govornik je diplomante nagovoril g. Matej Knaus, predsednik Združenja turističnih agencij Slovenije, ki je tudi član strateškega sveta Fakultete za turizem UM. Diplomo je označil ne kot cilj, ampak kot začetek nečesa novega in lepega na poti diplomatov. Zdaj stopajo na pot dela v turizmu, ki je pravzaprav način življenja, ko s celim svetom deliš najlepše občutke vseh turistov, ki jih kot delavec v turizmu spremljaš med potovanjem. Diplomati pa so tista sila, ki bodo s svojo ustvarjalno energijo, inovativnostjo in usvojenim znanjem pripomogli k razvoju turizma, dvignili dodano vrednost na zaposlenega v turizmu in Slovenijo popeljali naprej v pet-zvezdničino destinacijo. Dogodka se je udeležil tudi prof. dr. Marko Jesenšek, prorektor za dislocirane članice Univerze v Mariboru, ki je diplomate nagovoril, da naj bodo še naprej ustvarjalni in naj presegajo meje znanja. Zbrane je pozdravil tudi župan občine Brežice g. Ivan Molan in poudaril, da občina zelo dobro sodeluje s Fakulteto za turizem UM, ob tem pa diplomantom zaželel veliko novih, osvojenih ciljev.

podelitev diplom FT UM_župan Molan (Small).JPG  podelitev diplom FT UM_slavnostni govornik Knaus (Small).JPG

Diplomanti so se mentorjem, predavateljem in svojim domačim poklonili z doživetim in ganljivim zahvalnim govorom, ki ga je pripravil diplomant Janko Virant. Program prireditve sta povezovala asist. Nejc Pozvek ter asist. Tomi Špindler, s svojim nastopom pa je dogodek obogatila Vokalna skupina Aria.​