Povezave Univerze v Mariboru z visokošolskim in raziskovalnim prostorom Švice

Društvo univerzitetnih profesorjev Maribor

vabita na okroglo mizo

Povezave Univerze v Mariboru

z visokošolskim in raziskovalnim prostorom Švice

v sredo, 11. aprila 2018, ob 16. uri

v Glazerjevi dvorani Univerzitetne knjižnice Maribor, Gospejna ulica 10.

Sodeloval bo

Nje. eksc. Dr. Pierre-Yves Fux*

veleposlanik Švice v Sloveniji.

Vsebina:

• Kratek uvod dosedanjega sodelovanja na področju kulture, visokega šolstva z Univerzo v Mariboru.
  • Primeri uspešnega sodelovanja posameznikov in fakultet Univerze v Mariboru.
  • Možnosti sodelovanja na vseh nivojih izobraževanja (študentje, profesorji, projekti).
  • Pogovor, vprašanja, odgovori.

*gospod Dr. Pierre-Yves Fux je študiral književnost, zgodovino in arheologijo, promoviral je iz književnosti. Ima izredno širok spekter izobraževanja (govori naslednje jezike: nemški, francoski, italijanski, angleški, Schweizerdeutsch, latinsko, hebrejsko). V službi diplomacije je na najrazličnejših področjih že od leta 1996. Od leta 2014 je veleposlanik Švice v Sloveniji, pristojen tudi za odnose s Svetim sedežem (Vatikanom). Za svoje delo je bil večkrat nagrajen, je nosilec številnih odličij in priznanj iz različnih držav.

Tematika sodelovanja z državo Švico in razgovora z gospodom veleposlanikom bo zanimiva za zaposlene in študente na Univerzi v Mariboru.

Vljudno vabljeni!