Tamara Govejšek z dvema zlatima odličjema
Datum objave: 20. 03. 2018

Kopališče Tivoli v Ljubljani je v soboto, 17. marca 2018, gostilo Državno univerzitetno prvenstvo v plavanju za študijsko leto 2017/18, ki ga je organizirala Slovenska univerzitetna športna zveza (SUSA). Tekmovanja se je udeležilo 32 študentov in študentk.

Tekmovalci so se pomerili v štirih disciplinah:

• 50 m prsno (M, Ž),

• 50 m delfin (M, Ž),

• 50 m prosto (M, Ž),

• 50 m hrbtno (M, Ž).

Izvajalec tekmovanja je bilo Športno društvo Riba, vodja tekmovanja pa Kaja Pilko. Tekmovanje je potekalo po pravilih Plavalne zveze Slovenije.

V prvem delu tekmovanja so se študentje pomerili v disciplinah 50 metrov prosto in 50 metrov hrbtno, v večernem delu pa so nastopili še v disciplinah 50 metrov prsno in 50 metrov delfin.

Dvaindvajsetletni Kristjan Meža (Univerza v Ljubljani, FKKT - Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo, PK Velenje) je osvojil kar štiri medalje, zlato v disciplinah prosto, hrbtno in delfin, v prsnem plavanju pa je bil drugi. S svojimi nastopi je bil zelo zadovoljen: »Ponosen sem, da zastopam svojo fakulteto. Vesel sem tudi, da sem danes med sotekmovalci študenti srečal plavalce, s katerimi smo skupaj plavali že v mladinskih kategorijah.«

Tamara Govejšek s Fakultete za kemijo in kemijsko tehnologijo Univerze v Mariboru, PK Velenje, je zmagala v disciplinah prosto in delfin, tretja pa je bila v hrbtnem plavanju: »V prvem letniku fakultete sem mislila, da bom lahko uskladila plavanje in študij, a je šola terjala svoje. Vendar sem pogrešala plavanje in sem se vrnila, nisem mogla brez plavanja, ker je voda moje življenje.«

»V redu je. Zelo sem zadovoljna z rezultati,« je dejala študentka prvega letnika Nuša Erjavec (Univerza v Ljubljani, Fakulteta za šport, PK Velenje), ki je osvojila zlato v prsnem slogu, srebro v hrbtnem plavanju , bronasta pa je bila v prostem plavanju in v disciplini delfin.

Tilen Šintler (VPŠ - Višja policijska šola, Plavalni klub Lafarge Trbovlje) je bil zlat v prsnem slogu, dosegel je drugi čas v disciplini hrbtno in tretji v disciplini delfin: »Sem presenetljivo zadovoljen s časom, rad tekmujem, tudi za moj matični klub.«

»Že od malega plavam, vesela sem rezultatov,« je dejala Breznik Kaja (Univerza v Ljubljani, PF - Pravna fakulteta, PK Velenje), zmagovalka v hrbtnem plavanju in druga v prsnem slogu.

Izvedbo tekmovanja podpirajo Študentska organizacija Slovenije, Fundacija za šport, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport, potovalna agencija STA potovanja in športni dnevnik EkipaSN.

8b0dca3b357fcee94cf1b8a6c08994ea_XL.jpg

Foto: Marija Igerc

Vsi REZULTATI so na voljo TUKAJ​.