Nova kabina za protihrupno zaščito na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko UM
Datum objave: 11. 03. 2018

Multimedijski, video studio Inštituta za medijske komunikacije Fakultete za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru bogatejši za zvočno izolirano akustično kabino oz. t. i. gluho sobo. Donacija kabine družbe SONOVA Holding iz Stäfa, Švice,​ je plod prizadevanj izr. prof. dr. Matjaža Debevca.

IMG_9872-copy.jpg

Kabina za protihrupno zaščito podjetja STUDIOBOX iz Nemčije omogoča uporabo sistema “soba v sobi” s ciljem, da se izniči zunanji hrup. Zmanjšanje hrupa omogoča uporaba izjemno kvalitetnih protihrupnih materialov za stene, strop in tla ter protihrupnih elementov za povezovanje plošč med seboj. Na notranji strani se dodatno uporabljajo učinkoviti absorpcijski materiali.

Predvideno je tudi sodelovanje na področju glasbe in uporabe t. i. gluhe kabine, nameščene na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru v video studiu, ki je v domeni Inštituta za medijske komunikacije, med Fakulteto za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru in Pedagoško fakulteto Univerze v Mariboru. Gre za vzpodbujanje razvoja znanstveno-raziskovalnega dela, sodelovanja na domačih in mednarodnih razpisih ter sodelovanja pri dodiplomskem, podiplomskem in vseživljenjskem izobraževanju s področja glasbe, medijskih komunikacij in računalništva.

studio feri.jpg IMG_9873.jpg