Tradicionalne povezave Univerze v Mariboru z visokošolskim prostorom Republike Avstrije
Datum objave: 12. 01. 2018

UM logo.png

Društvo univerzitetnih profesorjev Maribor

vabita na okroglo mizo

v torek, 16. januarja 2018, ob 16. uri

v Glazerjevi dvorani Univerzitetne knjižnice Maribor, Gospejna ulica 10.

Gostja bo

Nje. eksc. mag. Sigrid Berka*

veleposlanica Republike Avstrije v Sloveniji.

Iz vsebine:

• Dosedanje sodelovanje na področju kulture, visokega šolstva in gospodarstva med Republiko Avstrijo in Univerzo v Mariboru.
  • Primer uspešnega sodelovanja je Avstrijska čitalnica v UKM, skupna predavalnica pravnih fakultet v Gradcu in Mariboru, raziskovalni projekti.
  • Možnosti sodelovanja na vseh nivojih izobraževanja (študentje, profesorji, projekti).

* mag. Sigrid Berka je študirala slavistiko in ruščino (je poznavalka mnogih jezikov: angleški, bolgarski, italijanski, ruski, srbski in pasivno slovenski). Sprva je delala kot lektorica, kasneje pa na avstrijskem zunanjem ministrstvu kot poznavalka jugovzhodne Evrope. Delovala je na različnih veleposlaništvih po Evropi, v Sloveniji je od poletja 2016.

Tematika sodelovanja z Republiko Avstrijo in razgovora z njeno ekscelenco, veleposlanico, bo zanimiva za zaposlene in študente na Univerzi v Mariboru.

Veselimo se srečanja z vami!

Predsednik Upravnega odbora

Društva univerzitetnih profesorjev Maribor:

prof. dr. Franci Čuš

​