In memoriam dr. Miran Mejak
Datum objave: 8. 01. 2018

​Poslovil se je dr. Miran Mejak, ugledni gospodarstvenik, nekdanji diplomat in prvi doktor znanosti na Univerzi v Mariboru.

Dr. Miran Mejak je prvi doktorat znanosti na Univerzi v Mariboru zagovarjal leta 1976 na Visoki ekonomsko-komercialni šoli z naslovom »Model mednarodnega trženja v odnosih z deželami v razvoju«. Promotorji so bili takratni rektor prof. dr. Vladimir Bračič, dekan VEKŠ-a prof. dr. Danilo Požar in mentor prof. dr. Danilo Vezjak​. Bil je tudi član številnih zveznih ter republiških odborov in organov – od gospodarske zbornice do zvezne vlade. Prav tako je bil veleposlanik SFRJ v Nigeriji ter po letu 1991 pogajalec o sukcesiji nekdanje Jugoslavije. Leta 2000 je bil razglašen za častnega senatorja Univerze v Mariboru.

Ohranili ga bomo v trajnem spominu.

Mejak_prvi_doktorant.jpg