Prednovoletni raziskovalni sejem UM
Datum objave: 5. 12. 2017

Univerza v Mariboru in Poslovno proizvodna cona Tezno po odlično obiskanem lanskoletnem dogodku organizirata drugi, zdaj že tradicionalni, »Prednovoletni raziskovalni sejem«, ki bo v prostorih podjetja Menerga d.o.o., Zagrebška cesta 102, v petek, 15. decembra 2017 med 9.30 in 13.00 uro.

Raziskovalni sejem je namenjen medsebojnemu neformalnemu druženju raziskovalcev in gospodarstvenikov v želji po utrjevanju obstoječih in ustvarjanju novih raziskovalno-razvojnih in poslovnih povezav.

Ob sejmu, ki bo služil kot prikaz rezultatov sodelovanja raziskovalcev Univerze v Mariboru z gospodarstvom, bo organizirana okrogla miza na temo sodelovanja univerze z gospodarstvom, na kateri bo predstavljenih tudi nekaj letošnjih odmevnejših primerov dobre prakse prenosa znanja in tehnologij iz akademskega v poslovno okolje.

Program aktivnosti:

9.30-13.00 predstavitev dobrih praks prenosa znanja in tehnologij Univerze v Mariboru na razstavnih prostorih

10.00 uradna otvoritev sejma z nagovori rektorja Univerze v Mariboru, prof. dr. Igorja Tičarja in direktorja PPC Tezno, g. Gorazda Bendeta ter drugih gostov

10.30 okrogla miza na temo sodelovanja univerze z gospodarstvom:

• prof. dr. Nenad Gubeljak, prodekan Fakultete za strojništvo Univerze v Mariboru;
  • doc. dr. Iztok Kramberger, raziskovalec Fakultete za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru;
  • Dejan Gačnik, SkyLabs, d.o.o.;
  • Sergej Prosen, BIOMETRIKA d.o.o.;
  • doc. dr. Ines Kožuh, raziskovalka Fakultete za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru;
in drugi.

12.00-13.00 pogostitev in neformalno druženje

Vljudno vas prosimo, da se prijavite na dogodek preko spletne aplikacije: https://www.um.si/kakovost/usposabljanje-zaposlenih/

Za prijavo, dodatne informacije in pojasnila se lahko obrnete tudi na gospo Majo Sušec z Univerze v Mariboru (maja.susec2@um.si, T: 02 23 55 370).

PPC Tezno.png         UM logo.png