Projekt PKP 2016/2017 Mobilno in interaktivno učenje Solfeggia s pomočjo nadgradnje resničnosti izbran za »Naj projekt PKP 2017«
Datum objave: 15. 11. 2017

Projekt Univerze v Mariboru »Mobilno in interaktivno učenje Solfeggia s pomočjo nadgradnje resničnosti«, ki se je izvajal pod okriljem projekta Po kreativni poti do znanja 2016/2017 (PKP 2016/2017) in  pedagoškim mentorstvom prof. dr. Jerneja Weissa (Univerza v Mariboru, Pedagoška fakulteta) in prof. dr. Matjaža Debevca (Univerza v Mariboru, Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko) je prejel nagrado »Naj projekt PKP 2017«.

DSC_0140_med.png

V okviru operacije Po kreativni poti do znanja 2016/2017 sta Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad Republike Slovenije ter Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport pripravila zaključni dogodek »Novim izzivom naproti«, ki je 14. 11. 2017 potekal na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani. Pri projektih PKP 2016/2017 je sodelovalo 212 projektov, v katere je bilo vključenih več kot 1600 študentov, 224 visokošolskih mentorjev in 333 mentorjev iz gospodarstva oziroma neprofitnih organizacij. Na dogodku se je predstavilo dvajset projektov vseh vključenih slovenskih visokošolskih zavodov, med drugim tudi štirje projekti Univerze v Mariboru. Strokovna žirija je za najboljši projekt PKP 2017 izbrala projekt Univerze v Mariboru z naslovom Mobilno in interaktivno učenje Solfeggia s pomočjo nadgradnje resničnosti, ki je prejel nagrado »Naj projekt PKP 2017«.

DSC_3357_zmagovalna_med.jpg

Prof. dr. Jernej Weiss je projekt opisal z naslednjimi besedami: »Rezultat projekta MySolfeggio​ je mobilna aplikacija, ki je s pomočjo nadgrajene resničnosti namenjena izboljšavi klasičnih tiskanih učbenikov. Uporabniki dobijo s pomočjo svoje mobilne naprave na zaslon nove, interaktivne grafične podobe, s katerimi lahko močno poenostavimo učni proces solfeggia (s tem glasbeni inštrument ni več potreben) in v trenutku dobijo povratno informacijo, ki jo potrebujejo pri učenju

Zmagovalni ekipi, ki jo ob pedagoških mentorjih prof. dr. Jerneju Weissu in prof. dr. Matjažu Debevcu sestavljajo še koordinatorica dr. Ines Kožuh in delovna mentorica Katja Konvalinka ter študenti Pedagoške fakultete in Fakultete za elektrotehniko, računalništvo in informatiko, iskreno čestitamo za uspešno zaključen projekt in njegovo odlično uvrstitev.

Projekt sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.

Brez naslova.jpg