PressReader – časniki v polnem besedilu
Datum objave: 13. 11. 2017

Na Univerzi v Mariboru je od novembra 2017 dostopen nov e-vir PressReader.

Vir prinaša online dostop do svežih časnikov in raznolikih strokovnih revij (moda, računalništvo, fotografija …) iz več kot 120 držav širom po svetu, v več kot 60 jezikih, v polno-stranskem in polno-barvnem formatu. Zbirka trenutno obsega več kot 7.000 naslovov!

Vključeni so tudi trije slovenski časniki: Večer, Dnevnik in Nedeljski Dnevnik.

Kot pri branju tiskanih edicij lahko uporabnik brska po člankih, oglasih, komentarjih, slikah … Iskati je mogoče tudi po ključnih besedah čez vse naslove in celoten 90-dnevni arhiv. Uporaba ustrezne mobilne aplikacije ob predhodni registraciji omogoča veliko fleksibilnost pri uporabi.

Dodatne informacije in nasvete za uporabo najdete v centru za pomoč uporabnikom.

Dostop do e-vira je mogoč znotraj računalniškega omrežja UM (IPv4 območja), preko oddaljenega  dostopa, ki ga ponuja UKM ali preko ustrezne mobilne aplikacije.

Vstopni povezavi:

Prosimo vas, da o dostopu obvestite tudi vaše kolege in študente.

Vaša mnenja in odzive pošljite na naslov: bojan.ostir@um.si