Objava v reviji Physics of Life Reviews
Datum objave: 6. 11. 2017

​Raziskovalci iz Medicinske fakultete Univerze v Mariboru, Fakultete za naravoslovje in matematiko Univerze v Mariboru ter MUW so objavili članek v reviji Physics of Life Reviews, ki je prva na svojem področju in ima faktor vpliva 14. Gre za eno izmed najodmevnejših objav v zadnjih letih.

revija physics.gif

V članku so avtorji predstavili pregled metod s področja mrežne znanosti (angl. network science) pri opisu in razlagi strukture in delovanja bioloških sistemov. Posebno pozornost so namenili uporabi konceptov kompleksnih mrež za analizo vzorcev medcelične komunikacije na nivoju tkiv v Langerhansovih otočkih, kjer veljajo avtorji za pionirje. Langerhansovi otočki so približno 1000 celic veliki drobni organi, ki proizvajajo in izločajo inzulin in v katerih porušenje normalne arhitekture in nepravilno delovanje vodita v razvoj sladkorne bolezni. Revija Physics of Life Reviews je rangirana zelo visoko (IF 14) in je prva na področju biofizike.