Klarinetist doc. Slavko Kovačič povabljen na ''The Dream Clarinet Academy International Clarinet Summer Camp & Royal Musical Collection International Competition'
Datum objave: 5. 09. 2017
Oddelek za glasbo Pedagoške fakultete Univerze v Mariboru z veseljem objavlja, da je bil klarinetist doc. Slavko Kovačič povabljen kot predstavnik vzhodne Evrope na ''The Dream Clarinet Academy International Clarinet Summer Camp & Royal Musical Collection International Competition'' ki ju je gostil ''Clarinet Art Beijing'' v soorganizaciji z Royal Musical Collection, ZDA

Pef1.jpg

V okviru klarinetističnega poletnega kampa je doc. Kovačič vodil Masterclass za klarinet, izvedel solistični recital s kitajsko pianistko Cao Jing, koncert komorne glasbe s kvartetom klarinetov Royal Musical Collection, ki so ga sestavljali gostujoči profesorji Yuan Gao-Zda, Marcus Julius Lander-Brazilija in Lara Diaz-Španija, kateri so bili tudi člani žirije v finalu Mednarodnega tekmovanja Royal Musical Collection. Poletni kamp za klarinet je potekal med 9.8. in 16.8.2017 v mestu Baoding-Hebei, Kitajska.

doc. Slavko Kovačič je zelo uspešno vodil tudi Mednarodno poletno šolo za klarinet, ki je potekala v okviru ''Ljetnog glazbenog kampa'' Maruševec na Hrvaškem med 20. in 25.8.2017. Prav tako je v Maruševcu sodeloval na koncertu profesorjev.

Pef2.jpg