Ekipa Formula Student UNI Maribor Grand Prix Engineering do zavidljivih rezultatov v Angliji
Datum objave: 2. 08. 2017

​Z veseljem sporočamo, da se je ekipa Formula Student UNI Maribor Grand Prix Engineering med 19. in 23. julijem udeležila tekmovanja na dirkališču Silverstone v Angliji, kjer je sodelovalo 82 ekip iz 20 različnih držav, in dosegla zavidljive rezultate na več področjih:

• Dirkalnik je bil eden tehnično najnaprednejših
  • Na predstavitvi tehničnih rešitev so dosegli 9. mesto
  • V vožnji v osmico je novi voznik dosegel 6. čas
  • Po moči skromen dirkalnik je v pospeševanju dosegel odlično 8. mesto
  • Vzdržljivostno dirko so uspešno končali in jo odpeljali z 8. časom
  • V skupnem seštevku so dosegli odlično 8. mesto
  • Podjetje Mercedes AMG High Power Powertrains jim je podelilo priznanje za najboljšo vgradnjo motorja z notranjim izgorevanjem
  • Voznik Alen je prejel nagrado za najboljšega voznika tekmovanja
  • Na vzdržljivostni dirki je voznik Vid postavil najhitrejši krog tekmovanja in s tem rekord proge!

20170722_121056.jpg

Nasled​nje dirke se bodo udeležili že 8. avgusta v Nemčiji, sezono pa bomo zaključili konec avgusta na Madžarskem.

Več o tekmovanju v Angliji!