Študent Aleš Zver, podpisnik prve pogodbe za sofinanciranje športnih tekmovanj, niza uspehe
Datum objave: 13. 07. 2017

Študent Aleš Zver, s katerim je Univerza v Mariboru 27. junija 2017 slavnostno podpisala prvo pogodbo o sofinanciranju stroškov udeležbe na športnih tekmovanjih v letu 2017, se je v preteklih tednih udeležil dveh večjih tekmovanj in na obeh osvojil 1. mesto v svoji kategoriji.

Odprto prvenstvo Zagreba - 1.mesto.jpg

Na 12. Memorialu Matica Šušteršiča in Patrika Cvetana, ki je potekal v Ljubljani, je na 400 m tekel s časom 51 sekund in 11 stotink na Odprtem prvenstvo Zagreba za seniore in seniorke pa je tekel na 1500 m s časom 4 minute 5 sekund in 22 stotink.

Aleš Zver je študent Fakultete za naravoslovje in matematiko Univerze v Maribor, stalni član slovenske atletske reprezentance, vse od kategorije pionirjev pa do članov. V tem času je osvojil več kot 20 naslovov državnega prvaka in dosegel 3 državne rekorde. Odbor za šport Univerze v Mariboru je Alešu Zveru sofinanciranje stroškov odobril na podlagi uspešnih rezultatov v preteklem obdobju ter predloženega načrta priprav in tekmovanj, na katerih že niza izredne uspehe.

Iskreno mu čestitamo in želimo še veliko uspeha v prihodnje!