Vabilo na predstavitev projekta PKP Črno jezero
Datum objave: 12. 07. 2017
 jezero logo.png

Ekipa študentk in študentov, pedagoški in delovni mentorji projekta vabijo v petek, 14. julija 2017, na predstavitev skupnega dela, ki bo ob 9. uri na gradu v Slovenski Bistrici - Zavod za kulturo Slovenska Bistrica.

Več o projektu:

Projekt financirajo Evropska unija (Evropski socialni sklad) ter RS (Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad RS in Ministrstvo za izobraževanje znanost in šport). Projekt traja šest mesecev in sicer, od 1.3. do 30.7.2017. Multidisciplinarno obravnava problem zaraščanja ter morebitnega postopnega izginotja jezera.

jezero crno.jpg

V projektu sodelujejo Univerza v Mariboru (Fakulteta za gradbeništvo, prometno tehnologijo in arhitekturo ter Filozofska fakulteta), Zavod za kulturo Slovenska Bistrica in Ideaal projekt, d.o.o..

Vodja projekta in pedagoški mentor je Matjaž Nekrep Perc FGPA, pedagoški mentorji so še Bojana Dolinar, Rok Kamnik (oba FGPA) ter Ana Vovk Korže (FF), delovna mentorja pa Martina Zanjkovič ZKSB ter Saša Vidmar (Ideaal projekt, d.o.o.) ter enajst študentov obeh fakultet: Alen Kegl, Irena Antolin, Žiga Bogovič, Blaž Korbar, Saša Osek, Andreja Krajnc, Nina Levart, Tjaša Krošelj, Janko Relič, Anja Povalej, Maja Fabjančič.

Delo so začeli z zbiranjem podatkov iz literature, arhivov, pristojnih služb,… analizo zgodovinskih zračnih posnetkov, nadaljevali pa z geodetskimi merit​vami in analizami, fotogrametričnimi zračnimi meritvami z dronom, analizami kakovosti vode, hidrološkimi meritvami ter geotehničnimi analizami.

V juniju so opravili glavne hidrološke meritve z najsodobnejšo opremo: Akustičnim doplerjevim merilnikom pretoka Teledyne RioGrande ter točkovnim sonarjem z na cm natančnim pozicioniranjem. Meritve so morali prilagoditi razmeram (sup namesto motornega čolna) ter opremo prinesti na ramah.

sup.jpg

V juliju so opravili še geotehnične analize, analizirali zbrane podatke ter iskali možne sonaravne rešitve.

Opravili so veliko terenskega dela, delovali kot homogena ekipa, vzljubili Črno jezero ter spoznali muhasto pohorsko vreme v treh letnih časih.